Montáž klimatizácie

 

 

 

Letné extrémne horúčavy = čas na zaobstaranie a montáž klimatizácie / poradíme a namontujeme

 

Nedávno sme vyzliekli zimné kabáty. Leto nám klope na dvere. Slnečné lúče nám rozpaľujú pokožku.

Utrácame peniaze za ventilátory, dávame si trojitú zmrzlinu a chladíme sa pri fontánach. Stále nestačí.

Dnešný trh nám ponúka jednoduché riešenie v podobe klimatizácie. Cesty autom alebo autobusom, nákupy v obchodných reťazcoch, práca v kanceláriách a najnovšie aj prostredie doma si môžeme spríjemniť čistým vzduchom, chladivým vánkom a odvlhčením vzduchu.

Slovo klimatizácia vyjadruje činnosť takisto ako aj zariadenie. Je to činnosť, pri ktorom prebieha proces odsávania vzduchu a následného spätného cirkulovania ohriateho alebo ochladeného vzduchu do miestnosti respektíve miesta s využitím tohto procesu. Klimatizácie sú väčšinou spájané s letom a teplom ale majú viac významov. Najmä šoféri jazdiaci v skorých ranných hodinách v zime vedia pri nasadaní do auta rozprávať o jej výhodách. Vyhriať auto a pre chrbát nebezpečné studené sedadlá v mrznúcom počasí prirodzeným spôsobom je takmer nemožné. Ďalšou výhodou klimatizácie je funkcia odvlhčovania vzduchu. A čo je úžasné, najnovšie modely sa vyrábajú s osviežovačmi, regulátormi spotreby, ničiteľmi baktérií a vírusov a dokážu vyrábať kyslík. Matky, babky a ostatné kuchárky, nič nemôže byť lepšie ako dokonale odvlhčené a okysličené kuchynské prostredie určené na prípravu Vášho jedla. Chladenie, vykurovanie, odvlhčenie a ventilácia prostredia. Základné funkcie modernej klimatizácie. Vhodné do každej domácnosti a pracovne.

Na trhu je dostupných viac typov klimatizácií. Vnútorné zariadenia, vonkajšie zariadenia a mobilné zariadenia. Samozrejme existujú aj takzvané splitové a multisplitové klimatizácie. Takéto zariadenia pozostávajú z vnútornej a vonkajšej jednotky. Takto zložené modely sú zárukou najnižšej možnej hlučnosti. Podľa kritéria vnútornej jednotky môžeme rozdeliť klimatizáciu na split, čiže zariadenie zložené z jednej vonkajšej a jednej vnútornej jednotky a na multisplit, kde je jedna vonkajšia jednotka a na ňu sa napája viac vnútorných jednotiek. Vnútorná jednotka zabezpečuje kolobeh vzduchu a udržiava nastavenú teplotu. Obsahuje filtre starajúce sa o elimináciu prašnosti. Vonkajšia jednotka sa stará o odvod prebytočného tepla von. Využíva kompresor.

Na výber vhodnej klimatizácie, je dobré poradiť sa so skúsenými odborníkmi. Každý má právo navštíviť predajňu a vybrať si podľa dizajnu alebo podľa farby ale takáto voľba nesie značné riziká.

Na umiestnenie je potrebné poznať veľkosť miestnosti a takisto dispozičné riešenie. Pomocnými faktormi je počet obyvateľov ak sa jedná o zariadenie určené pre spálne alebo obývacie izby a v prípade kancelárie množstvo technického vybavenie priestoru. Poradcovia Vám pomôžu s výberom najvhodnejšieho modelu určeného práve pre Váš komfort.

Kúpou a montážou klimatizácie sa záujem o ňu nekončí. Jej zaobstaraním sa začína potrebná starostlivosť. Prebehlo veľa diskusií o účinkoch klimatizácie na človeka. Pravidelné nastavenie teploty je dôležité práve zo zdravotných dôvodov. Klimatizácia by nemala byť nastavená nižšie o viac ako 5 až 7 stupňov Celzia v porovnaní s teplotou vzduchu vonku. To znamená, pri 32 stupňoch vonku je správnych najmenej 27 stupňov v interiéri. Dôležitý je aj smer a hlavne intenzita prúdenia vzduchu. Smer prúdenia má byť nastavený, aby obchádzal osoby v miestnosti. Takto sa predíde možným svalovým bolestiam. Pri správnom zaobchádzaní je klimatizácia neškodná. Vyššie zmienené moderné modely sú niekedy dokonca až nevyhnutnosťou práve vďaka schopnosti ničiť baktérie, škodlivé vírusy a odstraňovať škodlivé čiastočky zo vzduchu, poprípade ho dodatočne ionizovať. Jedná sa hlavne o nemocničné zariadenia a dopravné prostriedky, kde je prenos vírusov častý.

Ďalšími podstatnými krokmi je pravidelná údržba najmenej raz ročne. Servisná organizácia Vám dohliadne na správny chod funkcií. Pri dokonalejších produktoch so zabudovanými prídavnými filtrami je nutné dbať o ich stav, opakované čistenie a výmenu. Filtre majú funkciu riešiacu čistotu prostredia a odstraňovanie škodlivín preto si zaslúžia zvýšenú pozornosť. Čo sa týka finančnej náročnosti o chod klimatizácie, výdavky po kúpe a zaplatení montáže sú spojené iba so spotrebou elektrickej energie. Dnes existujú produkty s reguláciou spotreby, invertory. Sú inteligentne riadené a ich činnosť nie je prerušovaná neustálym zapínaním a vypínaním čím sa dá dostatočne vyhnúť teplotným výkyvom. Okrem toho sú kvalitnejšie kvôli šetreniu komponentov v zariadení. Úsporné a kvalitné riešenie pre výber klimatizácie.

Široká škála produktov , s rôznymi technológiami, podľa rôzneho výkonu a spotreby Vám ponúka možné riešenie ako si prispôsobiť klimatické podmienky pre lepší komfort počas extrémov spôsobených počasím. Klimatizácia vznikla ako účinný doplnok spokojného nažívania.