Stavba krbov , obmurovanie a obklad krbových vložiek

 
 
 

 

Zdravé sálavé teplo,ktoré je príbuzné slnečnému žiareniu a v žiadnom prípade nevysušuje vzduch vám zabezpečia kvalitné kachľové pece z našej firmy. Kachľové pece, ktorými môžete vykurovať aj celý dom, sú zhotovené z plášťa ktorý je tvorený kachlicami a môže byť kombinovaný omietnutými časťami.Možno sa vám vynorila predstava o starej nemodernej kachľovej peci,ale pravdou je,že kachľové pece už nie sú výnimkou ani v moderných domácnostiach. Napríklad pri kachľovej peci sa dajú využiť väčšie presklenné dvierka a tak môžte mať potešenie aj z pohľadu na plameň.

 

 

Kachľové pece sú brilantným spôsobom ako urobiť vašu modernú domácnosť jedinečnou.Spojenie prírodného tepla,krásne praskanie dreva a neuveriteľný pohľad,že aj kachľová pec môže dokonale ladiť s vašim moderným nábytkom je vynikajúce. Vaša kachľová pec môže byť obložená kachlicami,ktorých tvar,farbu a vzor si vyberiete sami.Kachlice sú vyrábané veľmi dôsledne,najkvalitnejšími majstrami tohto oboru -kachliarmi.Kachlice sa vyrábajú z hliny,ktorá schne týždeň.Po vyschnutí putujú kachlice do pece,kde sa vypália pri teplote 950 až 1050 °C.Kachlice absolvujú vypálenie v peci 2x pri čom sú na druhý krát nastriekané glazúrou.Keramické kachlice v sebe nesú tradíciu a v dnešnej dobe sú lákavým trendom. Dizajnovo sú žiadané jednoduché priame línie. Ako povrchová úprava sa používa tepluodolná kachliarska omietka a v súčasnost,i vyvinutím nových kachliarskych materiálov je možné už aj na kachľových peciach realizovať špeciálne špachtľovacie techniky omietok. Tieto techniky vytvoria z kachľovej pece jedinečné a neopakovateľné dielo. Kvalitná kachľová pec je tiež jedinečným objektom,pretože jej prevádzka nie je závislá od spaľovania fosílnych palív alebo spotreby elektrickej energie. Tradičné kachľové pece patria medzi vykurovacie telesá, ktoré majú nízku povrchovú teplotu a veľkú výhrevnú plochu. Takto sa vykuruje miestnosť rovnomerne, a vertikálne rozloženie teploty v priestore je optimálne. 

 

 

Charakteristickým znakom kachľove j pece je akumulačná schopnosť. Funguje na princípe absorbovania tepelnej energie z ohňa do konštrukcie pece.Kachľová pec je dimenzovaná na 12 hodín,to znamená,že drevo je potrebné pridávať raz za dvanásť hodín.Veľkou výhodou kachľovej pece je,že nemá kovovú vložku,ktorej životnosť je po istej dobe obmedzená.Investícia do kachľovej pece je veľmi výhodná aj pre ďalšie generácie,nakoľko má kachľová pec dlhú životnosť.Podobne ako staré kachľové pece,ktoré sa uchovali až dodnes. Realizáciu kachľovej pece by ste mali podniknúť čo najskôr.Kachľová pec bude jedinečným prínosom do vašej domácnosti.